Danslar

Çocuk Latin Dansı

Çocuk gelişiminde dansın önemi çok büyüktür. Latin danslarının hareketliliğinde çocuklarımızın enerjilerini doğru bir şekilde yönlendirmiş oluruz. Latin Dans figürlerini öğrenirken hem eğlenirler hem de beyinsel aktivitelerini arttırmış olurlar. Hareketlerin çeşitliği içerisin de kol adım ve vücut izolasyon şekillerini kavrayabilme potansiyeli, vücutlarını doğru ve esnek bir şeklide kullanma ve kontrol etme becerilerini sağlar.

...

Evliliğe atılan ilk adımda Düğünler Çiftler için önemli bir seramonidir. .Düğünlerde İlk dans mutluluğa giden yolda bir başlangıçtır ve çiftlerin salona girmesi ile başlar. Düğün dansı içerik olarak mutluğunuzu yeni, bir yaşama başlangıcınızı müzik ve dansla birleştirerek izleyicileri anlatmayı amaçlar. Sizin için anlamı olan veya sevdiğiniz bir müzik eşliğinde dans figürlerini kullanarak bir koreografi oluşturulur.

Düğün dansınızın hangi dans veya danslar olacağını gelin birlikte karar verelim. Dans Adres’ in uzman eğitmenleri ile bu Özel gününüzü unutamayacağınız bir dans ile süsleyelim .

 

1990′yıllarda Kolombiya’da Alberto “Beto” Perez  latin müzikleri eşliğinde, latin dans hareketleri ve spor hareketlerini birleştirerek kendine has dans ve fitness programı oluşturur.

Zumba egzersizleri salsa, merengue, samba, rumba, bachata gibi latin dans figürleri, oryantal, hip hop figürleri ve çeşitli spor egzersizleri bir arada kullanarak yapılır. Müzikler oldukça enerjiktir ve sizi dans etmeye teşvik eder.

Salsa dansı eşli dansların en eğlenceli türlerinden biridir. Hareketli ve neşeli müziği ile hızlı ayak adımları ve dönüşlere sahip bu dansta erkek yönlendiren, kadın da takip edendir. Salsa kursuna katıldığınızda Latin müziğinin ritmik ve canlı yapısı ile hareket ederek hem daha sağlıklı bir vücuda hem de günlük hayatın stresinden uzaklaşarak eğlenceli bir hobiye sahip olacaksınız.

Bir süredir Salı ve Perşembe’leri devam etmekte olan dersimize yeni sezon için Cumartesi günleri de ekleniyor. Hem de artık dans gecesi sonrası uyanamayanlar için biraz daha geç

Dans etmeyenler için de uygun olan derslerimiz, dans edenler için de gerekli esneklik, güçlenme, kontrol ve koordinasyonu hedefliyor.
- Bacak, karın, sırt, kol güçlendirme ve esnetme egzersizleri
- Dinamik ve statik Stretching
- Duruş, denge ve dönüş egzersizleri
- Koordinasyon ve kontrol çalışmaları
- Hızlanma ve kondisyon egzersizleri
- Hareket kapasitesini arttirma egzersizleri

Derslerimizin gün ve saatleri: (derslere tek gün iki gün ya da üç gün katılma seçenekleriniz var)

Salı: 19.30 - 20.50 

Perşembe:19.30 - 20.50 

Cumartesi:   13.30 - 14.45               

Telif Hakkı © 2019 DansAdres. Tüm Hakları Saklıdır. web tasarım by DLINE